Bambusový extrakt v kozmetike

Bambus je v podstate obria tráva, populárna najmä v oblastiach východnej Ázie a použiteľná takmer vo všetkom, od medicíny až po výrobu odevov. Je to najrýchlejšie rastúca rastlina na našej planéte, v dobrých podmienkach je bez problémov schopná rásť aj niekoľko desiatok centimetrov za 24 hodín. Patrí medzi najcennejše a najrozšírenejšie rastliny a je veľmi hodnotná pre kozmetické výrobky. Vďaka svojej ekologickej šetrnosti sa nachádza v mnohých prírodných produktoch na trhu.

Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, jej hlavným plusovým bodom je, že je to jeden z najbohatších prírodných zdrojov kremeňa (silica) na svete. Oxid kremičitý je prirodzenou živinou, s ktorou sa každý narodí a tvorí obrovskú časť našich zásob kolagénu v tele, avšak táto hladina postupne s vekom klesá, čo prispieva k zníženiu celkovej elasticity kože a schopnosti účinne liečiť rany.

Čo ho robí tak zvláštnym?

Obsahom vysokej úrovne prírodného kremíka sa zaraďuje medzi rastliny, ktoré pomáhajú pri riešení širokej škály problémov s pokožkou. Nielenže pomáha doplniť zásoby kolagénu a zlepšiť pružnosť pokožky, ale tiež podporuje syntézu glykozaminoglykánov (GAG), ktoré pri optimálnej hladine zabraňujú strate vlhkosti v pokožke. Je to silná kombinácia, preto je to populárna zložka vo výrobkoch na starostlivosť o pokožku, predovšetkým zvlhčujúce krémy a masky.

Okrem vysokej koncentrácie oxidu kremičitého obsahuje množstvo prírodných antioxidantov, ktoré dokážu chrániť pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi a poškodením indukovaným UV žiarením, čo nakoniec prispieva k rovnomernejšej a žiarivejšej pleti. Je tiež antidráždivý, čo znamená, že extrakt z bambusu je bezpečný pre citlivú pokožku a poskytuje veľmi potrebné utišujúce a upokojujúce účinky, ktoré môžu dokonca pomôcť znížiť príznaky suchých kožných stavov, ako je ekzém a psoriáza.

Prečo Boo Bamboo?

Bambusový extrakt zanecháva detskú pokožku jemnú a hydratovanú. Pirodzene sa vyskytujúci oxid kremičitý upokojuje suchú podráždenú pokožku, pomáha bábätkám, batoľatám, ale aj ostatným členom rodiny, ktorí trpia nejakým kožným ochorením – ekzémom. Zanechá pokožku bábätka vyživenú a chránenú. Je bez obsahu syntetických vonných látok a farbív.

  • Všetky produkty Baby Boo Bamboo obsahujú certifikovaný organický bambusový extrakt
  • Bambusový extrakt je najbohatším známym zdrojom prírodného kremíka
  • Bohatá na minerály a organické proteíny nevyhnutné pre silné, lesklé vlasy a zdravú pokožku

Prečo je oxid kremičitý pre zdravú pokožku, vlasy a nechty taká dôležitý?

Pre pokožku a zachovanie mladistvého vzhľadu. Je použiteľný pre všetky typy pleti, pomáha udržiavať elasticitu kože. Je to preto, lebo kolagén (hlavná zložka zodpovedná za prevenciu pokožky proti  poklesnutiu) je prevažne tvorený z oxidu kremičitého, takže podporuje prirodzenú obranyschopnosť pleti proti starnutiu.