Ako sa správne starať o pokožku Vášho dieťatka

Bábätka sa rodia s nezrelou pokožkou,tenkou a nevyvinutou, preto je nevyhnutné dôkladne vybrať vhodný kozmetický prípravok. Taktiež netreba zabúdať, že detská pokožka prepustí všetko s čím príde do kontaktu, do tela sa tak dostane všetko s čím dieťa natriete a umyjete.

Hydratácia je základ, aj preto je základnou zložkou kozmetiky Baby Boo Bamboo BIO bambusový extrakt, ktorý pokožku dokonale hydratuje. Ďalším plusovým bodom je, že je to jeden z najbohatších prírodných zdrojov kremíka (silica) na svete. Oxid kremičitý je prirodzenou živinou, s ktorou sa každý narodí a tvorí obrovskú časť našich zásob kolagénu v tele, avšak táto hladina postupne s vekom klesá, čo prispieva k zníženiu celkovej elasticity kože a schopnosti účinne liečiť rany.

Detská kozmetika Boo Bamboo

Bambusový extrakt zanecháva detskú pokožku jemnú a hydratovanú. Pirodzene sa vyskytujúci oxid kremičitý upokojuje suchú podráždenú pokožku, pomáha bábätkám, batoľatám, ale aj ostatným členom rodiny, ktorí trpia nejakým kožným ochorením – ekzémom. Zanechá pokožku bábätka vyživenú a chránenú. Je bez obsahu syntetických vonných látok a farbív.

Čo ho robí tak zvláštnym?

Obsahom vysokej úrovne prírodného kremíka sa bambus zaraďuje medzi rastliny, ktoré pomáhajú pri riešení širokej škály problémov s pokožkou. Okrem vysokej koncentrácie oxidu kremičitého obsahuje množstvo prírodných antioxidantov, ktoré dokážu chrániť pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi a poškodením indukovaným UV žiarením, čo nakoniec prispieva k rovnomernejšej a žiarivejšej pleti. Je tiež antidráždivý, čo znamená, že extrakt z bambusu je bezpečný pre citlivú pokožku a poskytuje veľmi potrebné utišujúce a upokojujúce účinky, ktoré môžu dokonca pomôcť znížiť príznaky suchých kožných stavov, ako je ekzém a psoriáza.

Všetky produkty Baby Boo Bamboo nájdete tu. Chcela by som ešte upriamiť pozornosť na detské telové mliečka 600 ml a šampóny na vlasy 600 ml, obe vo verzii parfémovanej a neparfémovanej. Parfémovaná má veľmi jemnú, nevtieravú vôňu a neparfémované produkty sú prakticky bez akejkoľvek vône, neutrálne, určené predovšetkým pre extrémne citlivú a problematickú pokožku. Neparfémované produkty sú označené zeleným pásikom pod zvieratkom na fľaštičke. Produkty môže kľudne používať aj maminka, ja ich používam tiež

  • Oba produkty majú prírodné zloženie
  • Obsahujú certifikovaný BIO bambusový extrakt
  • Po použití je pokožka veľmi príjemná a hydratovaná
  • Bohatá na minerály a organické proteíny nevyhnutné pre zdravú pokožku
  • Upokojuje suchú, podráždenú pokožku
  • Bez syntetických vôní a farbív
  • Bez parabénov, sulfátov, gluténu a DEA
  • Netestované na zvieratách
  • Vegánske