Ako nám pomôže konopný olej?

Zlato pre vlasy…

Mnohí ho považujú za klišé, no on svoje vlastnosti nemení, pomáhal nám v minulosti, pomáha aj teraz.

A prečo je konopný olej taký užitočný?

Pretože obsahuje esenciálne mastné kyseliny, omega 3 a omega 6 (organizmus si ich nevie vyprodukovať sám), má antioxidačné, protizápalové a antibakteriálne účinky. Okrem toho obsahuje aj vitamíny B, E, A, C a dokonca aj minerály ako horčík, železo, zinok a ďalšie. Je preventívnou liečbou proti psoriáze, ekzémom, akné, či suchej pokožke.

Vďaka svojmu obsahu je v kozmetike ideálnym pomocníkom, zabraňuje totiž tvorbe rôznych kožných ochorení, akné, lupinám a ekzémom. Je vhodný pre citlivú pokožku.

Okrem toho olej kryje celý vlas, od korienku až po končeky. Dokáže udržať vlhkosť vo vlase, teda hydratuje zvnútra. Pre suché vlasy a pokožku hlavy má konopný olej väčšiu hodnotu než zlato.

Ošetrujúci olej na vlasy

Obsahuje viac ako 70 % konopného oleja, tiež obsahuje olivový, kokosový, slnečnicový, sézamový a pomarančový olej, poskytuje dokonalú hydratáciu, výsledky viditeľné po prvom použití…

Ošetrujúci olej na vlasy

  • Obsahuje až 72 % konopného oleja, k tomu teda aj všetky jeho benefity omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny, množstvo vitamínov a minerálov.
  • Má protizápalové a antibakteriálne účinky.
  • Ďalej ho dopĺňajú kokosový, olivový, slnečnicový a sezamový olej, konečne päť olejov v jednom.
  • Odporúča sa používať pri problémoch s vlasmi. Posilňuje ich rasť, prekrvuje pokožku hlavy, nevysušuje, naopak vyživuje a samozrejme pomáha proti vypadávaniu vlasov.
  • A ako ho správne použiť? Existuje viacero spôsobov. Môžete ho nanášať do suchých vlasov ako masku alebo použiť len na končeky vlasov. Pri spôsobe použitie ako maska ho treba vmasírovať a nechať pôsobiť najideálnejšie celú noc (vlasy zabaľte do kúpacej čiapky, aby ste nemali mastný vankúš). Vlasy si ráno umyte, pridajte kondicionér a hotovo! Vlasy budú vyživené, plné lesku, obnovené a chránené. Možno ho používať pravidelne tak, že malé množstvo pridáte do vlhkých alebo suchých končekov vlasov pre lesk po celý deň.